TR EN
0212 2340084

MEVSİM LEZZETLERİNE FARKLI BAKIŞ

ALTA, mevsimsel yemekleri ile menüsü her 3 ayda bir yenilenen bir Şef restoranıdır. Rahat atmosferi ve erişilebilir fiyatları ile Nişantaşı’nın mahalle ve yemeksever mekanı olan ALTA’nın kelime anlamı yüksek ve yükselmek anlamına gelmektedir. Amacımız herkesi rahat ve evinde hissettirmek, güzel yemek, güzel içki ve güzel müziği sevdiğimiz insanlarla paylaşmaktır.

ŞEF


Alta’nın ortağı ve Executive Chef’i olan Burçak Ersen 1976 yılında doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, sırasıyla İstanbul Üniversitesi'nde Felsefe, UCLA'de Pazarlama İletişimi ve Art Institute of CA-Los Angeles'da Mutfak Sanatları eğitimi aldı.

Onur derecesiyle bitirdiği yemek okulunun ardından New York ve Los Angeles’da çok sayıda seçkin ve Michelin yıldızlı restoranda, Geoffrey Zakarian, Wolfgang Puck, Cezar Ramirez, David Myers, Lee Hanson ve Riad Nasr gibi şeflerin yanında 7 sene aşçılık yaparak tecrübe kazandı. Türkiye’ye 2010 yılında dönen Burçak, uluslararası ve modern mutfaklar ile ilgili uzmanlığına farklı alanlarda devam etmektedir.

Burçak'ın yemeğe bakışı, mevsimsel, olabildiğince yerli ve taze ürünler ile dünya lezzetlerini harmanlamak, küçük ve yerel üreticiyi desteklemek ve akılda kalıcı lezzetler yaratmak. Burçak ve ekibi, Alta'da zengin şarap kavı ve her içki çeşidine uygun, sade, rahat ve sıradışı lezzetler yaratmaya devam ediyor.


#ALTAGANG

MÖNÜLER

-     GÜNDÜZ & GECE     -

İLETİŞİM

İletişim Bilgileri
Süleyman Nazif Sok No: 5/2
Nişantaşı – İstanbul
0212 2340084 info@altanisantasi.com
Kıyafet Koşulları
Olduğun gibi gel!

REZERVASYON

Lütfen istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz.
Rezervasyon talebiniz ardından, ekibimiz uygunluğumuz doğrultusunda gün içerisinde sizinle temasa geçecektir.


ŞEF

TARİFİ

Şef Burçak Ersen'in farklı damak zevklerine uygun tariflerini evinde  denemek isteyenler!

E-bültenimize kayıt olabilirsiniz.Süleyman Nazif Sok No: 5/2
Nişantaşı – İstanbul
0212 2340084
SALIDAN PAZARA
12:00 - 01:00
Copyright © Alta 2019. All Rights Reserved